10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani

(22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve
të Randobravës)

Me bukurinë e lirisë
keni hyrë në qenien tonë

Të shndërruar në përmendore
me bardhësinë e ditëve rilindni

Shtresave të atdheut gjaku juaj
rrënjë lirie lëshon

Plagët si dëshmi stinëve të jetës
lartësohen e lulëzojnë.

Që të mbrohemi e çlirohemi
nga terri i kohës;

Ju, me bukurinë e lirisë,
përjetësisht rrezatoni!

Më Shumë

“Paratë tona, idetë tona, Prizreni ynë”, Totaj thotë se rritën buxhetin e investimeve për projektet e qytetarëve

Komuna e Prizrenit për të dytin vit me radhë ka nisur një praktikë të re të përzgjedhjes së projekteve nga qytetarët. Kryetari i Komunës së...

Shpallja e finalistit të dytë, Juli dhe Meritoni në televotim kokë më kokë

Juli dhe Meritoni janë në televotim kokë më kokë, ku njëri prej tyre do të jetë finalisiti i dytë. Të martën njëri prej banorëve të...

Lajmet e Fundit