10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Mëngjesi i së shtunës nisi me shpërthime në disa qytete ukrainase

Shpërthime u dëgjuan herët të shtunën në qytetet Nikolaev, Dnipro dhe Kropyvnytskyi, sipas BBC Ukraine duke cituar autoritetet lokale.

Sipas autoriteteve lokale ukrainase, sistemi i mbrojtjes ajrore të Dnipro u aktivizua me sukses.

Nuk është e qartë se sa shpërthime goditën Dnipro-n, por autoritetet shtuan se ata po prisnin të dëgjonin zyrtarisht përgjigjen nga ushtria.

Më Shumë

Ish-presidenti rus e quan NATO-n ‘entitet kriminal’

NATO e dyfishoi të martën angazhimin e saj për ta përfshirë një ditë Ukrainën në radhët e saj, një premtim që disa zyrtarë dhe...

Vidhen rrethojat e varrezave në Suharekë

Një person është ankuar në Policinë e Kosovës se në një fshat të Suharekës janë vjedhur rrethojat e varrezave. Në raportin 24 orësh policor nuk...

Lajmet e Fundit