1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Mërgimtarët drejt Kosovës, kolonat në kufirin Kroaci-Serbi deri në 3 km të gjata

Kolona të gjata janë krijuar në kufirin Kroaci-Serbi, ku gjenden shumë mërgimtarë që ia kanë mësyrë Kosovës për festat e fund vitit.

Në grupin Marakli t’Kerreve, mërgimtarë që gjenden në rrugë, thonë se kolonat shkojnë deri në 3 kilometra.

Kolona të gjata ka edhe në kufirin Serbi-Kosovë.

Përkundër situatës së tensionuar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, mërgimtarët edhe sivjet, janë duke vazhduar të udhëtojnë drejt Kosovës nëpërmjet Serbisë.

Më Shumë

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

Lajmet e Fundit