3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Vrau gruan me çekiç, shqiptari dënohet me burgim të përjetshëm në Itali

Gëzim Alla, muratori shqiptar që vrau bashkëshorten 38-vjeçare me çekiç është dënuar me burgim të përjetshëm.

Ngjarja kriminale ndodhi më 18 Prill 2021 ku Gëzim Alla goditi me çekiç gruan e tij Dorina Alla , në Pove del Grappa, në provincën e Vicenza-s.

Çifti shqiptar kishte dy fëmijë të moshës 13 dhe 9 vjeç që në momentin e krimit ndodheshin në banesë. Ata ishin fshehur nga frika postë krevatit në dhomën e tyre kur ndodhi krimi makabër.Bëhet me dije se gjykata gjithashtu e dënoi 53-vjeçarin me dëmshpërblim pasuror.

Ai do të duhet të paguajë 100 mije euro për çdo fëmijë

Gjykata urdhëroi edhe heqjen e përgjegjësisë prindërore.

Më Shumë

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

50 mijë kosovarë në pritje të pasaportës

Mbi 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u pajisur me pasaportë, që nga fundi i shtatorit e deri më tash.Ata nuk kanë arritur të...

Lajmet e Fundit