1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Mërgimtari nga Zvicra dhuron donacion për zjarrfikësit e Prizrenit

Drejtoresha e Emergjencës dhe Sigurisë, Ramize Sinanaj Shala, ka takuar mërgimtarin nga Zvicra, Pal Berisha, nga fshati Grazhdanik, që është zjarrfikës vullnetar në Cham të kantonit të Zugit, i cili ka shprehur dëshirën që të dhuroj donacion për Zjarrfikësit e Prizrenit.

Shala, ka thënë se kjo është hera e parë që jep donacion, por, nuk do të jetë hera e fundit pasi, ka dëshirë që zjarrfikësit e Prizrenit të jenë të pajisur sikurse zjarrfikësit e Zvicrës.

Drejtoria e Emergjencave dhe Sigurisë, falënderon, veçanërisht, komandantin e zjarrfikësve në Cham të kantonit të Zugit për donacionin e dhënë./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Mot i vranët sot, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët, mirëpo parashihet edhe rritje e lehtë e temperaturave maksimale. “Mot kryesisht i vranët por me rritje...

Osmani takon ish-Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry – flasin për situatën e sigurisë në Kosovë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe ish Sekretar...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit