-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Messi me shokë gati e shndërrojnë festën në tragjedi (VIDEO)

Kombëtarja e Argjentinës është kthyer në vendin e tyre, ku ishte organizuar një festë e madhe në  Buenos Aires.

Pavarësisht se ishte ora 3:30 e mëngjesit, rrugët e kryeqytetit argjentinas ishin të stërmbushura për t’i pritur kampionët e Botës.

Këta të fundit ishin duke kaluar pranë turmës me autobus të hapur, derisa ishin sipër tij.

Por, për një moment ata ishin afër që të pësonin një aksident, pasi kishin një pengesë përpara.

 

Megjithatë, ata ulën kokën dhe e vetmja gjë që pësoi, ishte kapela e Paredes që ra në tokë.

Kujtojmë që Argjentina e fitoi Kupën e Botës në Katar, duke e mposhtur Francën në finale.

Festa ishte e madhe që nga nata e shpallës kampion (18 dhjetor) dhe nuk është ndalur ende.

Ky sukses i kishte munguar Argjentinës që nga viti 1986 në kohën e Diego Armando Maradona-s.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Arrestohen dhe paraburgosen dy persona në Gjonaj të Hasit

Dy persona janë arrestuar në fshatin Gjonaj të Hasit. Ata janë dërguar në mbajtje. Raporti i policisë Fsh.Gjonaj, Prizren 22.01.2023 – 15:50. Janë arrestuar dy të dyshuar...

Komuna e Rahovecit themelon fond për të ndihmuar zonat e përmbytura nga vërshimet

Komuna e Rahovecit njofton se, pas dëmeve të shkaktuara në shumë qytete të Kosovës nga reshjet atmosfererike, kryetari Smajl Latifi ka vendosur të themelojë...

Lajmet e Fundit