0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Dy persona të lënduar si pasojë e aksidentit në Prizren

Një aksident trafiku ka ndodhur në Prizren ditën e djeshme.

Si pasojë e këtij aksidenti në mes të dy veturave, janë lënduar dy persona.

Policia njofton se lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe se rasti vazhdon të hetohet.

“Rr. Tahir Sinani, Prizren 19.12.2022 – 07:10. Raportohet se ka ndodhur një aksident trafiku në mes të dy veturave me targa vendore me drejtues meshkuj kosovar. Si pasojë e aksidentit lëndime kanë pësuar dy drejtuesit e veturave, të cilët janë duke u trajtuar në spitalin e Prizrenit. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet”

Më Shumë

I vjedhin tre kompjuterë – policia arreston katër të dyshuar në Malishevë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në Malishevë. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se i janë vjedhur tre kompjuter me pajisje përcjellëse. Lidhur me rastin...

Arkivi i Austrisë: Ky është varri i Isa Boletinit në Podgoricë, vetëm disa ditë pas vrasjes

Në janar të 1916-s, ushtritë austro-hungareze po depërtonin në territorin malazez. Më 20 janar 1916 malazezët vendosin të transferojnë kosovarët në Podgoricë. Ndërsa austro-hungarezët...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit