12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Millaku: Në vitin 2003 është ngritur aktakuzë ndaj Veselit, për vrasjen e Komandant Drinit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Drita Millaku, ka theksuar se akuzat që i ka bërë dje në adresë të Kadri Veselit, ai është në dijeni për vrasjen e Komandant Drinit, dhe se kjo nuk është diçka e panjohur.

Ajo në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se Komandant Drinin, e ka familjar.

“Jam e njohur me ngjarjen dhe procesin. Ti ke pasur aktakuzë në prokurori në vitin 2003, për vrasje. Aty aktakuzën e ki me pseudonimin Luli, për atë ajo aktakuzë nuk të ka arritur ty”, ka shtuar Millaku./Telegrafi/

Më Shumë

Në Prizren me aktivitete shënohet Dita Botërore e Zemrës

Me dy aktivitete të ndryshme, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë në Prizren ka bërë shënimin e Ditës Botërore të Zemrës, raporton PrizrenPress Me aktivitetin e realizuar...

Kushaj nga SBAShK-u: Ende s’kemi rezultat nëse do të pezullohet greva, Qeveria të procesojë pagat për mësimdhënësit

Anëtari i Këshillit Grevist të SBAShK-ut, Reshit Kushaj, ka thënë se ende s’i kanë marrë rezultatet nga kryetarët e këshillave grevistë komunal për pezullimin...

Lajmet e Fundit