16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Minarja e një xhamie në Turqi përfshihet nga flakët, pasi goditet nga rrufeja

Minarja e një xhamie në Turqi është përfshirë nga flakët pasi vlerësohet të jetë goditur nga rrufeja.

Sipas medieve turke, përcjell Telegrafi, i gjithë incidenti besohet të ketë ngjarë në qarkun Resadiye, në qytetin Tokat.

Pamjet që u xhiruan kryesisht nga qytetarët, tregojnë se si pjesa e lartë e minares është e përfshirë nga zjarri.

Bëhet e ditur se qytetarët të cilët vunë re incidentin, lajmëruan zjarrfikësit.

Bazuar në raportimet e medieve turke, zjarrfikësit arritën ta shuajnë zjarri, mirëpo, koni i minares mbeti i dëmtuar.

 

 

 

Më Shumë

Jasharaj: Grevistët janë unikë përkundër tentimit për përçarje, s’jemi sindikatë e PAN-it

Grevën pesëjavëshe po e konsideron si të drejtë kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Shkencë dhe Kulturë (SBASHK), Rrahman Jasharaj, teksa thotë se janë...

Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar një raport sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë në pesë ditët e fundit. Të...

Lajmet e Fundit