13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

8 arsye pse nuk po e gjen dashurinë

8 arsye të mundshme pse nuk po e gjen dashurinë!

Të gjithë e njohim shprehjen që thotë se “dashuria vjen atëherë kur nuk e pret”, ose kur “ju ndaloni së kërkuari”. Megjithatë, sipas trajneres së takimeve dhe marrëdhënieve, Deanna Cobden, “dashuria shpesh është diçka që duhet ta ndiqni në mënyrë aktive dhe gjetja e saj mund të jetë pak e vështirë”.

“Nëse nuk kërkoni një marrëdhënie cilësore, nuk do ta gjeni”, sipas saj.

Priorizimi i takimeve (datings) dhe të qenit i hapur për lidhje të reja mund t’ju lejojë të gjeni dashurinë, por nëse shpesh pyesni veten “pse nuk po gjeni dikë të veçantë”, ja disa prej arsyeve më të mundshme:

1. Keni frikë nga përkushtimi

2. Nuk jeni gati të hyni seriozisht në një lidhje

3. Jeni shumë përzgjedhës, pak “tekanjoz”

4. Jeni lënduar më parë

5. Jeni fiksuar pas dikujt tjetër

6. Keni prioritete të tjera për momentin

7. Po shkoni pas njerëzve të gabuar

8. Nuk e vlerësoni mjaftueshëm veten

Më Shumë

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren ngushëllon familjen dhe miqtë e avokatit Rexhep Hasani

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren, Shpresa Emra, ka ngushëlluar familjen dhe kolegët e avokatit Rexhep Hasani, i cili vdiq dje. E nderuara familje Hasani, I...

Producentja e Bondit kujton takimin me Amy Winehouse

Producentja e filmave “James Bond”, Barbara Broccoli, ka folur për takimin shumë pikëllues që kishte pasur me këngëtaren e ndjerë Amy Winehouse për ta...

Lajmet e Fundit