16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Ministria cakton çmimet e karburanteve për sot

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka publikuar për sot çmimet tavan të karburanteve.

Çmimi për dizel brenda 24 orëve të ardhshme do të jetë 1 euro e 76 centë, derisa benzina do të kushtojë 36 centë më lirë se dizeli.

Ndërkohë çmimi maksimal i lejuar për gasin është 76 centë.

No photo description available.

Më Shumë

Lajmet e Fundit