22.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Miratohet Rezoluta kundër migrimit ilegal

KuvendiKosoves5-27Të gjitha grupet parlamentare të Kuvendit të Kosovës, megjithëse me disa sugjerime, kanë mbështetur njëzëri Projektrezolutën kushtuar ndalimit të imigrimit ilegal.

Propozimin për Projekt rezolutë, i cili u votua me 69 vota për, dy kundër dhe dy abstenime, e ka bërë Donika Kada- Bujupii, kryetare e Grupit Parlamentar të AAK-së.

Më Shumë

Edy Reja nuk do të jetë më trajner i Kombëtares

“Nuk do të ketë një divorc të sforcuar me Edy Reja-n”, kështu u shpreh Armand Duka përpara sfidës me Izraelin, sigurisht kjo ishte një...

Vdekja e dyshimtë në Prizren: Ky është personi që u gjet i vdekur në shtëpinë e tij

Nexhmedin Domazeti është personi që u gjet i vdekur dje në Prizren. Ai u gjet pa shenja jete nga një familjar, në shtëpinë e tij....

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit