28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Mjeku nga Dragashi vdiq si pasojë e COVID-19

Mjeku nga Dragashi, Mynafir Beshiri, ka ndërruar jetë sot, ai njëheri ishte edhe aktivist i Degës së LDK-së atje, transmeton Klan Kosova.

Nga Oda e Mjekëve të Kosovës bëjnë të ditur se Beshiri ishte i prekur me COVID-19.

“Dr. Beshiri i ka shërbyer shëndetësisë primare në QKMF Dragash. Oda e Mjekëve të Kosovës, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij”, thuhet në njoftimin e OMK-së.

Ngushëllime për vdekjen e mjekut ka shprehur edhe kryeministri i vendit, Avdullah Hoti.

Më Shumë

Shkrimtarja e 60 çmimeve, Isabel Allende, 80 vjeçe: Ende dua të shkruaj

Duke qenë një nga shkrimtaret e spanjishtes, më të lexuarat në botë, Allende vazhdon të luftojë për të drejtat e grave dhe të shkruajë...

Ronaldo dhe Maguire, lojtarët më të abuzuar në Ligën Premier

Dyshja e Manchester United, Cristiano Ronaldo dhe Harry Maguire, morën më shumë abuzime në Twitter nga të gjithë lojtarët në Ligën Premier sezonin e...

Lajmet e Fundit