5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Morina: 16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës do të festohet me shumë aktivitete në Prizren

Në Prizren do të organizohen disa aktivitete për 16 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Drejtori për Kulturë, Rini e Sport, Adem Morina, njofton se aktivitetet do të fillojnë me paradën e pavarësisë nga nxënësit e shkollave në stadiumin “ Përparim Thaçi”  dhe do të përfundojnë me koncertin e lirisë nga grupe muzikore dhe këngëtarë mbrëmjen e së shtunës në sheshin “Shatërvan”.

Morina, ka ftuar qytetarët që të marrin pjesë në këto aktivitete, kushtuar ngjarjes më të rëndësishme të historisë sonë më të re, shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.Tv Prizreni

Më Shumë

Lirohen katër policët e ndaluar nga Serbia, jo edhe Jankoviq

Katër policët e Kosovës, të cilët janë ndaluar që nga dje nga autoritetet e Serbisë, janë liruar. Një gjë të tillë e bëri të...

Lirohen qytetarët e Kosovës që u ndaluan mbrëmë nga policia serbe

Para pak çastesh, autoritetet serbe dhanë urdhër për të liruar kosovarët e ndaluar prej mbrëmë në kufirin Kroaci-Serbi. 12 autobusët e ndaluar janë nisur për...

Lajmet e Fundit