1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Prizren: Therja e dy personave ndodhi pas një mosmarrëveshje në Renta Car, dy të arrestuar

Dy të dyshuar janë arrestuar nga policia për vepren penale “Vrasje në tentativë”.

Rasti ka ndodhur mbrëmë në Prizren rreth orës 23:00, në një Rent a Car (biznes i dhënies së veturave me qira).

Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga Shaqir Bytyqi, zëdhënës i policisë për rajonin e Prizrenit.

Bytyqi tha se tha se mosmarrëveshje rreth dhënies së një veture me qera.

“Dy të dyshuar (klientë) i kanë sulmuar dy persona, njëri nga ata ishte punëtor i kompanisë për dhënien e automjeteve me qera”, tha ai.

“Gjatë përleshjes njëri nga të dyshuarit i ka goditur me thikë viktimat”, theksoi Bytyqi për Klankosova.tv

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

“Dashuria e jetës”, momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit

Meritoni dhe Ilnisa, janë dy konkurrentë të formatit ‘BBV3’ të cilët kanë krijuar një romancë brenda shtëpisë. Edhe pse çifti ka patur ‘ulje dhe...

Kurti nënshkruan marrëveshje prej 400 milionë eurosh me BERZH-in

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar një marrëveshje me presidenten e BERZH-it, Odile Renaud Basso. Kurti në platformën X ka bërë të ditur se ky...

Lajmet e Fundit