-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Mos u marto me njeriun e gabuar

ciftet martesaMos mendoni se mund të ndryshoni tjetrin.

Nuk ka asnjë garanci që pas martese partneri juaj mund të ndryshojë. Nëse mendoni se më vonë çdo gjë do rregullohet atëherë ju po mendoni gabim, dhe në këtë aspekt më mirë të mos martoheni.

Mos e zgjidhni partnerin vetëm nga paraqitja.

Sigurisht që paraqitja e jashtme është me rëndësi por karakteri është diçka më tepër për dikë që doni të martoni. Një shprehje e vjetër thotë: bukuria ndez zjarrin, por karakteri e mban gjallë.

Duhet të jeni të kujdesshëm për ndjenjat emocionale ndaj njëri tjetrit.

Gratë kërkojnë vëmendje, dashuri dhe nderim, ndërsa meshkujt duan respekt dhe qetësi. Nëse nuk është kjo linje në ldhjen tuaj atëherë mos e zgjatni.

Pyesni veten nëse ndani pasione dhe projekte së bashku.

Nëse ju i dini planet e njëri-tjetrit dhe ndani së bashku pasione e projekti atëherë keni mundësinë për tu rritur në martesë së bashku.

Më Shumë

Juventus kërkon ndërprerjen e kontratës me Pogba

E ardhmja e Paul Pogba te Juventus është në dyshime serioze me klubin që po shqyrton mundësinë e shitjes, apo edhe të ndërprerjes së...

Fansat shokohen me ‘fytyrën e re’ të Madonnas në ‘Grammy Awards’

Madonna befasoi me fytyrën e saj tepër të lëmuar kur u ngjit në skenën e mbushur me yje si prezantuese në 65-të vjetorin e...

Lajmet e Fundit