0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Nait Hasani nuk hynë në Parlament

Nait HasaniKandidati i PDK-së, Nait Hasani nuk ka arrit të hyjë në Parlamentin e Kosovës. Ai në dy mandatet e kaluar ka qenë deputet i PD-së në Parlamentin e Kosovës.

Hasani duket se kishte informacione se nuk do të jetë pjesë e Parlamentit. Ai dy ditë më parë kishte postuar  disa vargje “filozofike” në të cilën paralajmëronte se nuk do të dorëzohet derisa të jetë gjallë.

 

“Kam kaluar momente që nuk mendoja se do mund ti kaloja…

Kam jetuar dhimbje që mendoja se po më vrisnin..

Kam përjetuar zhgënjime nga persona që nuk e prisja, pasi atyre vetëm të mira u kisha sjelIur…

Kam pyetje për të cilat nuk kam përgjigje…

Por unë jam këtu, pasi jeta ime nuk ka përfunduar ende, dhe herët apo vonë do vijë dhe dita ime e fitores, sepse unë: UNË NUK DORËZOHEM KURRË..! N.H.”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mot i vranët sot në Kosovë

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius,...

Zyrtare: Caktohet vendi mikpritës për Kupën e Amerikës 2024

Kupa e Amerikës 2024” do të luhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. CONMEBOL, organi qeverisës i futbollit të Amerikës së Jugut dhe CONCACAF, organi...

Lajmet e Fundit