-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Arrestohen hajnat e kabllove elektrike në Suharekë

arrestimi 2Katër persona të dyshuar për vjedhjen e kabllove elektrike janë arrestuar nga policia në Suharekë. Zëdhënësi i PK-së, Hazir Berisha tha se personat janë zënë në flagrancë.

“Në orët e pasdites një patrullë policore nga Suhareka ka arrestuar katër meshkuj, të gjithë në cilësi të personave të dyshuar sepse ekziston dyshimi i bazuar se të njëjtit në bashkëveprim ishin duke vjedhur kabllo elektrike në një objekt të një biznesi privat”, tha Berisha.

“Sipas hetuesve nga vendi i ngjarjes thuhet se janë prerë kabllo të instalimeve elektrike”.

Me urdhër të prokurorit të shtetit, të dyshuarit ndalën nën masën e arrestit policor. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vataj e Vehapi vizitojnë në Hagë liderët e UÇK-së

Ramë Vataj dhe Idriz Vehapi kanë vizituar në Hagë liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po mbahen në paraburgim nga Gjykata Speciale. Vataj...

Kurti ia tregon Lajçak kushtet e tij për themelimin e Asociacionit

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se me kryeministrin Albin Kurti, kanë biseduar për kushtet e tij për...

Puhi

Lajmet e Fundit