10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Moti sot

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat në pjesën e dytë të ditës pritet të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sa i përket temperaturave, ato mbesin të larta.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat maksimale do të arrijnë deri 33-35 gradë Celsius, derisa minimalet do të jenë më të larta krahasuar me ditët e fundit, 16 – 17 gradë Celsius.

Meqë ka filluar fushata e korrje shirjes, këshillohen bujqit (kombajnerët) që sa më shumë të shfrytëzojnë pjesën e parë të ditës, pasi që në pjesën e dytë shumë zona rrezikohen nga reshjet e shiut dhe formave tjera të reshjeve.

 

Më Shumë

Vizita e kryetarit të AAK, Ramush Haradinaj, në fabrikën ‘Proton Cable’: Një model i suksesit ‘Made in Kosova'”

Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj, vizitoi sot fabrikën "Proton Cable" në Prizren, me pronarë vëllezërit Fatos, Sami e Besim Dida. Kjo fabrikë prodhon mbi...

Ylli sot pret Trepçën në ndeshjen e dytë finale

Sot zhvillohet përballja e dytë finale e “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës. Ylli synon titullin e kampionit, që do...

Lajmet e Fundit