23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Moti sot, i vranët dhe me reshje shiu

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot më dinamik në raport me dy ditët e fundit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, kjo situatë meteorologjike vije si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

“Parashihen vranësira të ç’rregullta, të cilat vende-vende do të sjellin reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe verilindjes”, njofton IHMK.

Mund të jetë një imazh i harta

Më Shumë

63 vjet nga vdekja e Ahmet Zogut – si u bë mbret dhe si iku nga Shqipëria!

Ahmet Zogu u lind në Burgajet të Matit, më 8 tetor 1895. Ishte politikan shqiptar, ministër i Brendshëm (30 janar, 1920 – 14 nëntor,...

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

“Mat Moto” nga Mitrovica sjell motoçikleta elektrike! Koha e mbajtjes së baterisë: Nga 27 deri në 50 km. Për 3 veta. Kapaciteti i ngarkesës:...

Lajmet e Fundit