17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Princi Charles sot shpallet mbret

Charles III do të shpallet zyrtarisht mbret në orën 10:00 me kohën lokale të shtunën në një ceremoni në Pallatin Sait James.

Do të jetë hera e parë që Këshilli i Kurorëzimit do të transmetohet në televizion, shkruan BBC.

Charles u bë mbret automatikisht në momentin që i vdiq e ëma, kështu që zyrtarizimi do të jetë ceremonial.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Pas një serie humbjesh në Ukrainë, Putini e bën Kadyrovin e Çeçenisë gjeneral të ushtrisë

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov, një aleat i presidentit Vladimir Putin, tha të mërkurën se atij iu dha një gradë e lartë në ushtrinë ruse,...

Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Eddie Hearn ka deklaruar se ndeshja e propozuar mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt është anuluar. Një ndeshje ëndrrash mes dy peshave të rënda britanike...

Lajmet e Fundit