18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Princi Charles sot shpallet mbret

Charles III do të shpallet zyrtarisht mbret në orën 10:00 me kohën lokale të shtunën në një ceremoni në Pallatin Sait James.

Do të jetë hera e parë që Këshilli i Kurorëzimit do të transmetohet në televizion, shkruan BBC.

Charles u bë mbret automatikisht në momentin që i vdiq e ëma, kështu që zyrtarizimi do të jetë ceremonial.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

52 aksidente brenda 24 orëve

19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 33 tjera me dëme materiale janë raportuar brenda 24 orëve. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar 2 mijë e...

Humb jetën një person në Prizren, dyshohet se kishte kontakt me rrymë

Një person ka humbur jetën në Prizren, si pasojë e kontaktit me rrymë. Rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 19:30. “Raportohet se viktima mashkull...

Lajmet e Fundit