15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Arrestohet 36 vjeçarja në Lukinjë të Hasit

Një vajzë nga fshati Lukinjë e Hasit është denoncuar në polici nga familja për ushtrim të dhunës.

Denoncimi ka ardhur si pasojë e dhunës psikike dhe fizike të cilën 36-vjeçarja dyshohet se ushtrontr vazhdimisht ndaj prindërve dhe motrës së saj.

Babai me nënën dhe motrën e të dyshuarës kanë dërguar edhe pamje të incizuara ku shfaqet e dyshuara me veprimet e saj të dhunshme.

Njësitet policore kanë arrestuar të dyshuarën e cila është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku ndaj saj është iniciuar rasti ‘Dhunë në familje’.

Me vendim të prokurorit, 36 vjeçares i është caktuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.GS

Më Shumë

Prizren/Dy persona të ndaluar dhe gjashtë kërkesa për paraburgim

Prokurorisë Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm ka ndaluar dy persona për 48 orë, tw dyshuar për veprën penale "Lëndimi i lehtë trupor" sipas...

Moti sot, herë vranësira me shi e herë diell

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot herë i vranët e herë me diell. “Moti vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen...

Lajmet e Fundit