16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Arrestohet 36 vjeçarja në Lukinjë të Hasit

Një vajzë nga fshati Lukinjë e Hasit është denoncuar në polici nga familja për ushtrim të dhunës.

Denoncimi ka ardhur si pasojë e dhunës psikike dhe fizike të cilën 36-vjeçarja dyshohet se ushtrontr vazhdimisht ndaj prindërve dhe motrës së saj.

Babai me nënën dhe motrën e të dyshuarës kanë dërguar edhe pamje të incizuara ku shfaqet e dyshuara me veprimet e saj të dhunshme.

Njësitet policore kanë arrestuar të dyshuarën e cila është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku ndaj saj është iniciuar rasti ‘Dhunë në familje’.

Me vendim të prokurorit, 36 vjeçares i është caktuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh.GS

Më Shumë

Prizren, hapen kurse trajnuese të zanatit të filigranit

Filigrani është një nga veprimtaritë më të vjetra në Kosovë, me prejardhje nga shekulli XV dhe që gjendet më së shumti në Prizren, raporton...

Totaj uron nxënësit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka uruar të gjithë nxënësit për fillimin e procesit mësimor. "Rrugët e Prizrenit u vërshuan sot me fëmijë të buzëqeshur,...

Lajmet e Fundit