-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Moti sot me vranësira dhe shi

Gjatë vikendit parashihet të mbajë mot kryesisht i vranë dhe me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Siç bën të ditur Insitituti Hidrometerologjik java e ardhshme parashihet të jetë e ftohtë dhe me vlera negative të temperaturave minimale.

Më Shumë

Acari kaplon Kosovën, moti për 5 ditët e ardhshme

Moti i thatë dhe acartë, me më shumë intervale me diell gjatë javës në vijim. Nuk parashihen kushte për të reshura, eventualisht ndonjë rrebesh të...

Rahoveci kompenson bujqit që pësuan nga vërshimet

Komuna e Rahovecit në bashkëpunim me Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) pritet t’i kompensojnë 243 bujq të cilët janë dëmtuar nga...

Lajmet e Fundit