17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Moti sot, vranët dhe me diell

Instituti Hidrometerologjik i Kosoves bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

IHK njofton se vranësira do të ketë kryesisht në relievin malor.

Indeksi UV do të jetë i lartë kryesisht në orët e mesditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

Më Shumë

Deschamps: Franca e Botërorit do të jetë ndryshe

Franca pësoi humbje nga Danimarka në ndeshjen e fundit të grupit 1 në Ligën A në Ligën e Kombeve (2-0).  Trajneri Didier Deschamps pas kësaj...

Tom Hanks, i cili ka luajtur në 52 filma, thotë se ka bërë vetëm “katër filma shumë të mirë”

Tom Hanks i ka lënë fansat e tij të hamendësojnë pasi tha se ka bërë vetëm katër filma “shumë të mirë” në 30 vjet. Aktori...

Lajmet e Fundit