9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Përfshihen në rrahje dy punëtorë në Prizren

Dy  punëtorë janë rrahur mes vete në vendin e punës në Prizren.

Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku ka ndaluar njërin nga punëtorët, i cili ka deklaruar se është sulmuar fizikisht nga kolegu i tij.

Si pasojë e lëndimeve të marra nga dhuna, njëri prej tyre  ka kërkuar ndihmë mjekësore në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren.

Ndërkohë është kontaktuar edhe personi i dytë i përfshirë në rrahje, i cili është intervistuar në stacion policor në cilësinë e të dyshuarit.

Me urdhër të prokurorit, ndaj tij është iniciuar rasti ‘Lëndim i lehtë trupor’.

Më Shumë

Kalon në Komisionin për Arsim Projektligji për Provimin e Maturës, Nagavci: Evidentohet mundësia për të kopjuar

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se nxënësit të së njëjtës klasë do të shpërndahen në Provimin e Maturës,...

Latifi: Kosovës i duhet ndihma profesionale, jo `dyqanet e kirurgjisë`

Kirurgë shqiptarë në mërgatë do ta ndihmojnë Kosovën dhe shëndetësinë e saj, përmes Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës. Kryetari i këtij kolegji Dr. Rifat...

Lajmet e Fundit