13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Mur: Idetë për entitet të ri politik në Kosovë, s`janë në tavolinë

XhonatanMurFunksioni i Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë nuk do të jetë i ngjashëm me atë të OJQ-ve, tha drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, Xhonatan Mur.

Por ai shtoi se ky Asociacion nuk do të mund të legjitimohet as si inkuadrim i Serbisë përbrenda Kosovës, transmeton RTK. Sipas tij idetë për një entiteti të ri politik në Kosovë nuk janë në tavolinë

Më Shumë

Kadri Veseli nga Haga: Mos të cenohet besimi i popullit të Kosovës në Gjykatën Speciale

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke u ndërlidhur me deklaratat në seancën e sotme në Hagë, ka kërkuar që procesi të jetë...

E konfirmon Policia në Prizren: Dy të plagosur në fshatin Gjonaj, të dyshuarit po kërkohen

Dy persona u lënduan, njëri me armë zjarri e tjetri me mjete të forta në Gjonaj të Hasit të Prizrenit.  Rastin e ka konfirmuar  Policia...

Lajmet e Fundit