19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Naser Malisheva, zgjedhet nënkryetar i Komitetit për Komunitete në Malishevë

MalishevaNaser Malisheva nga komuniteti RAE është zgjedhur nënkryetar i Komitetit për Komunitete në Komunën e Malishevës.

Ky komitet ka shtatë anëtarë, ku katër prej tyre janë Kuvendi i Komunës dhe tre të tjera nga komuniteti RAE dhe shoqëria civile.

Zyrtarja për Komunitete dhe Kthim, Edona Krasniqi, në mbledhjen e fundit ka raportuar për punën njëvjeçare të zyrës së saj.

Anëtarët e këtij komiteti, ndërkaq kanë marrë vendim për organizimin e dy debateve për rolin e komiteti për komunitete, në raport me institucionet, si dhe për organizimin e një debati për çështjen e largimit të mbeturinave, i cili parashihet të mbahet më 24 maj, në kuadër të aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Plagosja në Gjonaj të Hasit, gjashtë anëtarët e familjes Likaj shpallen në kërkim

Një përleshje ka ndodhur javën e kaluar më 22 maj në fshatin Gjonaj të Hasit, ku është përdorur edhe arma e zjarrit. Si pasojë dy...

Shpetim Duro, trajner i ri i FC Suharekës

Shpetim Duro është emëruar trajner i ri i FC Suharekës. Lajmi e ka bërë me dije FC Suhareka në faqen zyrtare në “Facebook”. "Timonieri nga Shqipëria...

Lajmet e Fundit