18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Nisma themelon nëndegën në lagjen “Bajram Curri” në Prizren

nisma ne bajram currNisma për Kosovën në Prizren, ka themeluar nëndegën në lagjen “Bajram Curri” në këtë qytet. Anëtarët e kësaj nëndege kanë përuruar edhe zyrën e punës.

Kryetare e nëndegës është emëruar Kaltrina Daka. Ajo ka premtuar se do të angazhohet maksimalisht që të prezantojë tek cdo qytetar i lagjes programin e Nismës.

Koordinatori i Nismës në Prizren, Sejdullah Hoxha, falënderoi aktivistët për themelimin e nëndegës në lagjen “Bajram Curri”.

“I falënderoj aktivistët e lagjes Bajram Curri, që kanë shprehur vullnetin dhe dëshirën për t’iu bashkangjitur Nismës”,tha Hoxha.

Ai tha se Nisma për Kosovë qëllim kryesor dhe të vetëm ka ndryshimin e situatës aktuale në vend.

“Nisma do të ndryshojë situatën e keqe që është krijuar në Prizren dhe Kosovë”, tha Hoxha.
Ai është shprehur i sigurt se Nisma në zgjedhjet e 8 qershorit do të dalë fitues në Prizren dhe Kosovë. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Urgjencë mjekësore në aeroplan, përfaqësuesi i Mike Tysonit tregon se çfarë ndodhi

Mike Tyson pati një urgjencë mjekësore në një aeroplan dhe për këtë, përfaqësuesi i tij ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur. Boksieri profesionist 57-vjeçar ishte...

Historike: Atalanta fiton Europa League

Italianët kanë mposhtur Leverkusenin në finalen e Dublinit me rezultatin 3-0 duke siguruar trofeun e parë evropian në historinë e tyre Atalanta fiton Europa League...

Lajmet e Fundit