-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Ndahet Eliza Dushku nga Rick Fox

Eliza Dushku-Rick FoxAktorja me origjinë shqiptare i ka dhënë fund lidhjes së saj me sportistin Rick Fox. Pas 5 viteve bashkë i japin fund lidhjes së tyre

Aktorja e njohur hollivudiane me origjinë shqiptare Eliza Dushku është divorcuar nga i dashuri i saj Rick Fox.

Çifti ishte në lidhje që nga viti 2009, ndërsa lajmin për ndarjen nga ish- basketbollisti e ka konfirmuar vetë Eliza. Si arsye për këtë aktorja ka përmendur vendbanimin.

Aktorja ishte rikthyer në qytetin e lindjes në Boston ndërsa FOX qëndroi në Los Angeles.

“Rick është një djalë nga L.A., ndërsa unë jam një vajzë nga Bostoni… Më shumë preferoj të kem fizikisht ftohtë këtu, sesa emocionalisht në L.A”, ka thënë Dushku.

Më herët në një intervistë Dushku kishte deklaruar se kishte filluar ta urrente Los Angeles-in dhe se e kishte marrë malli për familjen dhe jetën në Boston.

“Më ka munguar qyteti im dhe familja ime”, ka deklaruar Dushku për The Boston Globe.

Më Shumë

Qeni 30-vjeçar është shpallur më i moshuari në botë nga Rekordet Botërore Guinness

Rekordet Botërore të Guinness prezantuan Bobin, qenin më të vjetër në botë ndonjëherë. Bobi është 30 vjeç e 266 ditë. Guinness bëri të ditur se qeni portugez...

Mbappe rrezikon sfidën ndaj Bayernit

Kylian Mbappe luajti vetëm njëzetë minutat pjesës së parë ndaj Montpellierit. Sulmuesi francez pësoi një lëndim dhe në Paris janë të shqetësuar, pasi më...

Lajmet e Fundit