10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Ndjekje penale për maqedonasin, mashtronte dhe vidhte qytetarët

pasaporta maqedonase1Ka nisur procedimi penal për maqedonasin, Vasko Gonov, pas akuzave për mashtrim kundrejt këtij të fundit.

Përfaqësuesi i agjencisë së punësimit “Help Emigration”, dyshohet se ka mashtruar duke vjedhur shuma prej 600 eurosh. Gonovi mashtronte qytetarët duke u premtuar viza për në Kanada.

Ndërkohë burime nga policia bëjnë me dije se po vijojnë hetimet për arrestimin e këtij shtetasi.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Pastasellë të Rahovecit

Masakra në Pastasellë të Komunës së Rahovecit është një nga masakrat më të tmerrshme që kanë bërë forcat kriminale serbe gjatë luftës së Kosovës...

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

Lajmet e Fundit