4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Qëllohet në pritë oficeri i policisë në Malësinë e Madhe

Policia-shqiperiNjë oficer policie i komisariatit të Malësisë së Madhe u plagos mbrëmë rreth mesnatës. Kastriot Preçi ndodhet në spitalin e Shkodrës jashtë rrezikut për jetën.

Sipas informacionit zyrtar Preçi dhe një tjetër oficer morën një telefonatë për grabitje tek shinat e trenit. Por, sapo mbërritën aty, në drejtim të tyre u qëllua me armë zjarri, ku për pasojë mbeti i plagosur 45 vjeçari.

Ka dyshime se telefonata ishte bërë për të nxjerrë punonjësin e policisë në pritë me qellim vrasjen e tij. Policia po heton për zbardhjen e telefonatës dhe identifikimin e dy personave të sulmit me armë zjarri.

Më Shumë

Shpërthen Munishi: Ademi është kryetar me 17 servilë, jemi të mjerueshëm

Trajneri Ismet Munishi e ka pranuar pjesën e vet të përgjegjësisë për gjendjen e mjerueshme të futbollit në Kosovë, si dhe i ka goditur...

Rrëzohet një punëtor i ndërtimit në Prizren

Një punëtor është rrëzuar duke punuar në një kompani të ndërtimit në Prizren. Viktima, siç njofton Policia e Kosovës është duke u trajtuar në Spitalin...

Lajmet e Fundit