19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Në komunën e Prizrenit testit të aritshëmrisë iu nënshtruan 2858 nxënës

Suhareke-testi maturesNë shtatë qendra shkollore sot edhe në Prizren është mbajtur testi i aritshmërisë.

Kryetari i Komunës së Prizrenit Ramadan Muja me bashkëpunëtorët e tij, i kanë vizituar disa qendra ku nga afër kanë parë organizimin e këtij aktyiviteti të rëndësishëm për nxënësit e klasave të nënta.

Ai tha se ardhmëria e vendit është në gjeneratën e re.
Testit të aritshmërisë në Prizren i janë nënshtruar 2858 nxënës./TVO/

Më Shumë

Dilema për Rafael Leao-n: Milan-i mendon shitjen për 100 milionë euro

Rafa Leao po lidhet me një transferim prej 100 milionë eurosh në Arabinë Saudite këtë verë dhe Milan-i është në një dilemë të madhe. “La...

Policia shqipton 1.371 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1 mijë e 371 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...

Lajmet e Fundit