30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Në Kosovë kanë filluar reshjet e borës

BoraParalajmërimet se sivjet do të kemi dimrin më të vështirë në 100 vitet e fundit duket se kanë nisur të bëhet realitet qysh sot.

Mësohet se në disa vende të Kosovës tashmë kanë filluar reshjet e borës të cilat pritet të jenë edhe më të mëdha në ditët në vijim, shkruan Zëri.

Ndërkaq, në së keqi e pësoi Kroacia, ku si pasojë e motit të keq kanë vdekur tre persona, kryesisht në moshë të shtyrë.

Ndërsa, borë në trashësi nga 20-40 centimetra ka rënë edhe në Bosnjë e Hercegovinë, pastaj veriun e Malit të Zi, Slloveninë, por edhe kryeqytetin serb, Beograd, ku sasia e borës është më e vogël.

Vlen të theksohet se ditë më parë është thënë se ky do të jetë dimri më i vështirë i shekullit.

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 700 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1745 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Eurosport Italia për Shqipërinë: Skuadër ambicioze, kujdes nga Broja

'Eurosport Italia’ të martën vjen më një shkrim të gjatë për Kombëtaren shqiptare në prag të duelit me Italinë. Shqipëria dhe Italia do të ndeshen...

Lajmet e Fundit