18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Në Prizren arrestohen dy të dyshuar për prostitucion të detyrueshëm

Prostitucioni-shqiptarjaPolicia e Kosovës ka arrestuar I.L dhe SH.C, si të dyshuar për trafikimin me qenie njerëzore. Sipas hetimeve fillestare dyshohet se ata nën përdorim të forcës dhe kërcënimit, e kanë detyruar viktimën të ushtrojë prostitucion, në një kafiteri në Prizren.

Arrestimi i tyre u bë nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore (DHTQNJ) dhe bëhet fjalë për I. L. nga Prizreni dhe Sh. C. nga Dragashi.

Viktimës i është ofruar ndihma mjekësore, ku e njëjta është strehuar në shtëpinë e sigurt.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokuroria Themelore në Prizren, ku për të dyshuarit është shqiptuar masa e ndalimit policor prej 48 orëve.

Më Shumë

Masakra e ‘Tusuzit’, Selmanaj thotë se nuk do të ndalet thirrja për drejtësi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se “Lagjja e Trimave”, e meriton këtë emër, për faktin se dha shumë për...

Gjimshiti, shqiptari i parë që e ngrit trofeun e Europa League

Berat Gjimshiti është bërë shqiptari i parë që e ka ngritur në qiell trofeun e Europa League sonte. Atalanta, kapiten i së cilës është Gjimshiti...

Lajmet e Fundit