18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Në Prizren është lëshuar marshi i UÇK-së

Është paralajmëruar se sonte duke filluar nga ora 21:00, do të protestohet kundër deklaratave të Shkëlzen Gashit, që në shenjë pakënaqësie, do të lëshohet Marshi i UÇK-së.

Protesta e paralajmëruar sonte nga ora 21:00, kundër deklaratave të Shkëlzen Gashit tashmë vetëm ka nisur në disa vende.

Në Prizren, saktësisht në monitorët e ‘Abi Çarshia’, tashmë është lëshuar marshi i UÇK-së, i kënduar nga Arif Vladi.

Vlen të theksohet se gjatë ditës së djeshme pas deklaratave skandaloze nga këshilltari të kryeministrit në detyrë, tashmë të shkarkuar, se pjesëtarë të UÇK’së kanë kryer krime.

Është bërë thirrje që nga ballkonet e shtëpive dhe banesave të lëshohet marshi i UÇK-së.

Më Shumë

Vdes një person në Malishevë, rasti po hetohet

Një person ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor. Në raportin 24 orësh të Policisë së...

Një lis dëmton disa varre në Prizren

Një lis i madh është rrëzuar në varrezat e qytetit të Prizrenit, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme në disa varre. Ngjarja ka ndodhur para dy...

Lajmet e Fundit