4.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021

Në Prizren gjendet i vdekur një person në shtëpinë e tij

Një person është gjetur i vdekur në shtëpi në Prizren. Zëdhënësi i Policisë në Prizren Hazir Berisha konfirmoi se viktima është një i moshuar.

“Po sot është gjetur një plak i vdekur në shtëpi të tij”, konfirmoi Berisha për PrizrenPress.

Më Shumë

Kosova teston sërish cilësinë e arsimit në PISA

Cilësia e arsimit në Kosovë, edhe ashtu jo e kënaqshme, pritet të dalë më e përkeqësuar në një testim ndërkombëtar vitin e ardhshëm, thonë...

Jep dorëheqje Rrahman Rama, komandanti i ri i FSK-së vjen nga familja Jashari

Gjenerallejntënant Rrahman Rama ka dhënë dorëheqje nga posti i komandantit të Forcës së Sigurisë të Kosovës. Mediet raportojnë se Rama ka dorëzuar dorëheqjen në presidencë. Burime...

Adriana Matoshi e përfundon me sukses operacionin

Aktorja e njohur kosovare, Adriana Matoshi, gjatë ditës së sotme është dashur t’i nënshtrohej një operacioni për heqjen e tumorit në tru, tumor ky...

Mot i vranët dhe me shi

Sot mbi vendin tonë parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu, ndërkohë të shtunën mot i vranët...

I dashuri i del në mbështetje Adriana Matoshit: Nuk nevojiten fjalë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, përmes një postimi prekës në Facebook, ka treguar se i është rikthyer tumori në tru, për të cilin...

Gjykata Supreme i jep dritën jeshile KQZ-së për të certifikuar Shaqir Totajn

Gjykata Supreme e Kosovës i ka dhënë dritën jeshile Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të certifikoj Shaqir Totajn si Kryetar të Prizrenit. Në përgjigjen që...

Fëmija anarkist që tentoi të vriste Duçen

Jemi në vitin 1926. Ora shënon 17:40. 31 tetori do të shënjonte një atentat të radhës në drejtim të Benito Musolinit (ish-diktatorit italian). Makina e tij...

Ngritet aktakuzë ndaj një personi në Prizren për posedim dhe shitje të narkotikëve

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.Sh., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se...

Nexhmedin Spahiu e quan analfabet Isa Boletinin

Analisti nga Mitrovica e ka quajtur sërish analfabet heroin kombëtar Isa Boletinin. Përmes një postimi ai ka shkruar se në Kuvendin e Vlorës të vitit...

Masat dhe orari për gastronominë

Qeveria e Republikës së Kosovës sot ka mbajtur mbledhje elektronike, në të cilën ndër të tjera ka miratuar katër projektligje dhe masat e rejat...

Vendet që do të mbesin pa rrymë në Prizren, ky është orari i ndërprerjeve

KEDS ka njoftuar për zonat që do të përballen me mungesë të energjisë elektrike. Përmes një komunikate për media, KEDS ka bërë të ditur se...

Familja e viktimës 9 vjeçe të festivalit “Astroworld” refuzon ofertën e Travis Scott

Familja e njërës prej viktimave më të reja të festivalit “Astroworld”, Ezra Blount, e ka refuzuar ofertën e rep artistit, Travis Scott, që përfshin...

Rrëfimi i Shaqir Totajt për drynat e dashurisë dhe pasionin për basketbollin

Në kuadër të rubrikës “Kafja Express” të cilën “#Gjesi” po e realizon nëpër komuna të Kosovës, kësaj radhe i ftuar ishte kryetari i Prizrenit,...

Firence: Elona Kalesha në gjyq për vrasjen dhe fshehjen e eshtrave të çiftit Pasho

Elona Kalesha, 36-vjeçarja me origjinë shqiptare, do të dalë para gjyqit më 15 shkurt të vitit 2022. Ajo akuzohet për vrasjen e prindërve të ish...

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve për Prizren

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot për të certifikuar rezultatet e zgjedhjeve për komunën e  Prizrenit dhe Kllokotit. Kjo është bërë e ditur...

Jeta dhe vdekja tragjike e sportistit që refuzoi vaksinën

Ishte një nga ato mbrëmjet e rralla, thuajse magjike të verës. Ngrohtë tamam që të ulesh jashtë me një bluze me të shkurtra, duke dëgjuar...

Lajmet e Fundit