4.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021

Taulant Muja braktisë PDK-në e Prizrenit, kalon në LDK

Anëtari i Kryesisë së PDK-së në Zhur të Prizrenit, Taulant Muja ju ka bashkuar sot LDK-së në Vlashnje të Prizrenit.

“ Taulant Muja i është bashkuar LDK-së në Vlashnje. Ai  do të kyçet edhe ne procesin zgjedhor të LDK-së në Zhur”, njofton LDK në Prizren. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Leutrim Latifit, mbi 18 raste të grabitjes i fundit në Prizren

Leutrim Latifi, 29 vjeçar i dyshuar së fundmi për plaçkitjen në argjendarinë në Prizren, ka një të kaluar të bujshme kriminale me mbi 18...

Prindërit e saj nuk e pranonin lidhjen, historia e vajzës ruse që u dashurua me djalin nga Kosova

Historia e dashurisë mes Elinës dhe Yllzonit u trajtua këtë të hënë në emisionin e mëngjesit në Abc. Elina nga Rusia dhe Yllzoni shqiptar...

Latifi jep betimin si kryetar i Rahovecit

Kryetari i rizgjedhur i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, sot ka dhënë betimin për kryetar të kësaj komune. Latifi në seancën inauguruese të Kuvendit Komunal...

Kaq gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 310 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe, janë shqiptuar edhe 242 gjoba për...

Ansambli “Çeta e Profetëve” nga Kruma e Hasit të Shqipërisë fituese e edicionit të 32 të Festivalit “Hasi Jehon”

Me ndarjen e çmimeve ka përfunduar mbrëmë nata e tretë, nata finale e edicionit të 32 të Festivalit “Hasi Jehon”. Juria e përbërë nga Sami...

Aksident i rëndë mes dy veturave në Suharekë

Një aksident i rëndë trafiku mes dy veturave ka ndodhur sot në Shirokë të Suharekës. Aksidenti ka ndodhur konkretisht në unazën që lidhë Suharekën me...

Tri monumente nga rajoni i Prizrenit në listën e trashëgimisë kulturore për Mbrojtje të Përkohshme

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren njofton se propozimet e parashtruara nga ky institucion për përfshirje në Listën e Trashëgimisë Kulturore për Mbrojtje...

Vendet që s’do të kenë rrymë në Prizren

KEDS ka njoftuar për punime të domosdoshme për siguri të sistemit përgjatë ditës së sotme.Prizren 1. Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10 kV...

Trazirat e Shkodrës dhe të Kukësit, Ramiz Alia, Ribashkimi i Kosovës me Shqipërinë dhe kthimi në atdhe – Intervista ekskluzive e Leka Zogut I

Nga Aurenc Bebja “DTIC – Defense Technical Information Center” ka botuar, me 25 janar 1990, në faqet n°1 dhe 3, një intervistë ekskluzive të Leka...

Firence: Elona Kalesha në gjyq për vrasjen dhe fshehjen e eshtrave të çiftit Pasho

Elona Kalesha, 36-vjeçarja me origjinë shqiptare, do të dalë para gjyqit më 15 shkurt të vitit 2022. Ajo akuzohet për vrasjen e prindërve të ish...

Mot i vranët dhe me shi

Sot mbi vendin tonë parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu, ndërkohë të shtunën mot i vranët...

“Emri i fituesit të Topit të Artë, do t’i gëzojë të gjithë”

Çmimi më prestigjioz individual në futboll, Topi i Artë, do t’i dhurohet lojtarit më të mirë në botë për vitin 2021, të hënën më...

Të djathtët gjermanë kontrabanduan armë nga Kroacia

Të akuzuarit akuzohen për shkelje të Aktit të Kontrollit të Armëve të Luftës dhe Aktit të Armëve, konfirmoi kryeprokurori i shtetit Florian Weinzierl për...

Jeta dhe vdekja tragjike e sportistit që refuzoi vaksinën

Ishte një nga ato mbrëmjet e rralla, thuajse magjike të verës. Ngrohtë tamam që të ulesh jashtë me një bluze me të shkurtra, duke dëgjuar...

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve për Prizren

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot për të certifikuar rezultatet e zgjedhjeve për komunën e  Prizrenit dhe Kllokotit. Kjo është bërë e ditur...

Neymar e humb vitin

Neymari nuk do të luajë më për Paris Saint-Germainin në vitin 2021, për shkak se do të mungojë gjashtë javë si pasojë e lëndimit...

Lajmet e Fundit