-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Në shtëpinë e Dibran Hoxhës është gjetur një kasafortë e fshehur prapa kaminës

Burime brenda grupit hetimor kanë thënë për KALLXO.com se në shtëpinë e Dibran Hoxhës është zbuluar një kasafortë e fshehur prapa kaminës së tij.

Sipas këtyre burimeve, kasaforta është zbuluar gjatë bastisjes së shtëpisë ndërsa e njëjta ende nuk është hapur pasi për hapjen e saj duhet të zhvillohen disa procedura, përfshirë marrjen e disa urdhëresave dhe ftesën e Njësisë kundër Eksplozivëve.

Kasaforta, sipas burimeve, ishte e kamufluar në hapësirat prapa kaminës në shtëpinë e Dibran Hoxhës.

Dibran Hoxha është i dyshuari kryesor për vrasjen që ka ndodhur në orët e mëngjesit të 3 janarit në lokalin e tij “Kobra City” në Prizren.

Më Shumë

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me kërkesë të gjykatës. Të arrestuarit janë dërguar në vuajtje të dënimit, shkruan ‘PrizrenPress’. Njoftimi i...

Rrahje masive në Prizren, tre persona bëhen për spital

Gjashtë persona janë përfshirë me një rrahje, e cila ka ndodhur në Prizren.   Policia raporton se tre viktimat meshkuj, kanë pranuar tretman mjekësor, pasi që...

Lajmet e Fundit