-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Në Spitalin e Prizrenit po trajtohen 4 pacientë me Covid-19

 

Bazuar nga raportimet që kanë bërë këto njësi, në trajtim janë 65 pacientë, 25 nga ta të konfirmuar si COVID-19 pozitivë, 43 me oksigjeno-terapi dhe tre në gjendje të rënduar shëndetësore.

Në QKUK janë të shtrirë 43 pacientë, 12 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë, 3 në gjendje të rënduar dhe 31 me oksigjeno-terapi, 1 në gjendje të rënduar.

Numri i pacientëve të shtrirë sipas klinikave:

Klinika Infektive, 12 pacientë;

Klinika e Pulmologjisë, 31 pacientë;

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 22 pacientë;

Dy në gjendje të rënduar;

13 të konfirmuar pozitivë;

12 me oksigjeno-terapi.

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme:

Spitali i Prizrenit, katër pacientë;

Spitali i Gjakovës, dy pacientë;

Spitali i Pejës, gjashtë pacientë;

Spitali i Gjilanit, dy pacientë;

Spitali i Ferizajt, zero pacientë;

Spitali i Mitrovicës, gjashtë pacientë;

Spitali i Vushtrrisë, dy pacientë.

 

Më Shumë

Ja kur dhe ku do të zhvillohet ndeshja mes Bashkimit dhe Pejës

Federata e Basketbollit e Kosovës ka njoftuar se, ndeshja ndërmjet Bashkimit dhe Pejës do të zhvillohet të hënën (nesër) nga ora 17:00 në Rahovec. Kjo...

Aksion kundër drogës në Prizren: Arrestohet pronari i një lokali masazhi, kapet me kokainë

Një aksion nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë i zhvilluar të hënën në Prizren ka rezultuar me arrestimin e një personi të...

Lajmet e Fundit