31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Nëse

Skender Berisha

Në m’u gdhifsh edhe nesër
shëndosh e mirë si duhet
krahë të reja do t’më dalin
fluturimin s’do t’ma ndalin

në të gjeça shëndosh e mirë
do të të bëj të ndihesh e lirë
mirë e ndrequr edhe e dlirë
si në kohët dita pa gdhirë

do të ndalem aty ku rrijmë
ti zemërushe sa e pangirë
pak e hedhur në atë rrëpirë
ku të gjeta moj ujë pa pirë

do të dale do të të ndiej
ndë zabelet pa asnjë hije
ku shëndrisin sa shumë diej
je e imja ndër këta qiej

Skender Berisha
24 korrik 2013,Prizren

Më Shumë

Argjentina fiton për herë të 16-të në histori Kupën e Amerikës

Argjentina triumfon në Copa America. Skuadra bardhekaltër vulosi suksesin rekord të 16-të në histori, në Copa América, pasi një gol në kohën shtesë nga Lautaro...

Kërcënohet një gjyqtar i Gjykatës Themelore në Prizren

Është kërcënuar një gjyqtar i Gjykatës i Themelore në Prizren. Kërcënuesi ishte duke u gjykuar dhe ka kanosur gjyqtarin e rastit. Meqenëse ishte duke vuajtur dënimin...

Lajmet e Fundit