0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Nexhat Daci: Thaçi është kryeministër

Daci-lddIsh kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lideri i LDD-së, Nexhat Daci, ka vlerësuar se koalicioni PDK-LDK është i shantazhuar.
Ai ka thënë se brenda strukturave të LDK-së kurrë nuk ka pasur vullnet për bashkëqeverisje me PDK-në.

“Unë e kam pritur këtë sepse është parë qartë se bashkësisë ndërkombëtare i duhet një përbërje numerikisht e duhur dhe duan njerëz të shantazhuar”, tha Daci.

Daci ka deklaruar se ky koalicion mund të funksionojë aq sa është i interesuar faktori ndërkombëtar të cilin e ka quajtur patericë e këtij koalicioni, raporton lajmi.net

“Bashkësia ndërkombëtare. Pse, mos menduat se mund të jenë Drenica, Dukagjini apo Llapi?! Ky koalicion varet nga bashkësia ndërkombëtare”.

Sa i përket kryeministrit të ri, Isa Mustafa, Daci ka thënë se ky i fundit detyrën e vet do ta ushtrojë vetëm me letra. Sipas tij, kryeministër i vërtetë është Hashim Thaçi.

“Mendoj se de fakto kryeministër dhe gjithçka është Thaçi”.

Më Shumë

Abrashi: Escobar i ka premtuar Bërnabiqit se do ta detyrojë Kosovën ta diskutojë Asociacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se takimi i datës 31 janar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë ku do të diskutohet për...

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit