8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Nijazi Kryeziu apo Kujtim Gashi?

Prizren-Asambleja komunalePartia Demokratik e Kosovës(PDK) në Prizren ende nuk është përcaktuar për emrin e kandidatit për kryesues të Kuvendit Komunal. Kryesia në mbledhjen e fundit, ndërkaq ka propozuar dy emra për këtë pozitë atë të Nijazi Kryeziut dhe të Kujtim Gashit. Zëdhënësi i PDK-së,Samir Hoxha thotë se Kryesia shumë shpejt do të përcaktohen për njërin nga dy emrat e propozuar.

“Kryesia e PDK-së ka propozuar dy emra për kryesues të Kuvendit, mirëpo ende nuk është përcaktuar se cili prej tyre do të jetë kandidat me 22 janar”.

Kuvendi Komunal në Prizren, do të mblidhet me 22 janar për të zgjedhur kryesuesin dhe anëtarët e komiteteve. Përveç subjektit politik që është në pozitë që ka lakuar emrat e dy kandidatëve të mundshëm,opozita ende nuk ka dal me ndonjë emër që do të jetë kundërkandidat për kryesues të Kuvendit.

Zëdhënësi i PDK-së Samir Hoxha thotë se PDK-ja në fund të javës do të përcaktohet për njërin nga dy emrave të propozuara.

“Në fund të javës do mbahet një takim i Kryesisë së Degës, ku edhe do të vendoset për njërin nga këta dy të propozuarit. PDK-ja do të jetë unike për të mbështetur njëri nga dy emrat”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjendja shëndetësore e burrit të Shkurte Fejzës, flasin nga spitali i Prizrenit

Një veturë e ka goditur bashkëshortin e këngëtares, Shkurta Fejzës, Hajrush Behlulin. Por gjendja e Hajrush Behlulit është stabile. Kështu ka thënë shefi i emergjencës...

Drita fiton derbin ndaj Ballkanit, Malisheva sërish mposhti Prishtinën

Gara për titull të kampionit në Superligën e Kosovës në futboll është bërë edhe më interesante, pasi skuadra e Dritës e ka mposhtur në...

Lajmet e Fundit