0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Nis takim i Nuland me presidenten Jahjaga

trooooooooooooooooNdihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka dhenë mesazhin për dialogun e mbajtur deri tani mes Kosovës dhe Serbisë. Mirëpo, nuk dihet ende se a do të përzihet edhe në formimin e qeverisë.

Nuland ka takuar presidenten e Kosovës Atifete Jahjag, me vonë do të takohet edhe më kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe me atë të AAK-së, Ramush Hardinajt. E, krejt në fund Nuland do të takohet edhe më liderin e PDK-së, Hashim Thaçin.

Më Shumë

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje. Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim. E, në rast të mos...

Momenti kur qytetari shpëton gruan që kërceu nga Ura e Fshejt

Gjatë ditës së djeshme një qytetarë ka shpëtuar një grua 29 vjeçare e cila ka kërcyer nga Ura e Fshajt në Gjakovë Din Salihi ka...

Lajmet e Fundit