6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Nisin punimet për ndërtimin e urës në fshatin Carrallukë të Malishevës

Në kuadër të rregullimit të infrastrukturës së përgjithshme në vendbanimet e Komunës së Malishevës, në fshatin Carrallukë ka filluar ndërtimi i urës në drejtim të shkollës.

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, ka thënë se “ndërtimi i kësaj ure është pjesë e projekteve dhe të investimeve të qeverisë lokale si dhe i planifikimeve komunale për këtë vit, kështu që gradualisht jemi duke i përmbushur kërkesat dhe nevojat e banorëve të Carrallukës, në infrastrukturën rrugore, sikur edhe në të gjitha vendbanimet tjera”, njëherësh kryetari Kastrati ka uruar banorët për projektin e urës që po realizohet në fshatin e tyre.

Ndërsa drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit, Avdi Morina, ka thënë se ky projekt do të realizohet brenda dinamikës së planifikuar në afatizimin kohor.

“Kjo urë tash e tutje do t’i evitojë dëmet e vendbanimeve përreth, në rast të vërshimeve nga shirat’”, ka thënë Morina.

Në fillimin e punimeve të urës ishin të pranishëm, këshilltarja e Kuvendit Komunal, Gentianë Hoti dhe qytetarë e veprimtarë të fshatit Carrallukë.

Më Shumë

Nagavci: Vitin 2023 do ta përmbyllim me 500 asistentë për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se ora e parë e mësimit, ditën e premte i është kushtuar temës për personat me aftësi...

Xhaka për babain e tij: Historia e tij është tragjike, e kanë rrahur në burgjet serbe

Familja e Granit Xhakës, ylli shqiptar i Arsenalit dhe Zvicrës, ka një të kaluar që u ngjan shumë familjeve kosovare. Babai i tij, Ragip Xhaka,...

Moti për sot

Lajmet e Fundit