2.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Totaj në Turqi, viziton shumë projekte në zhvillim në sferat e arsimit dhe kulturës

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Edirnes në Turqi, Recep Gurkan, ka vizituar punëtorinë e grave në “Shtëpinë e Purpurt” dhe “Qendrën e Artizanatit dhe Prodhimit e Zhvillimit të Kulturës Turke” në Edirne.

Gurkan ka sqaruar se janë duke punuar që produktet artizanale të këtyre grave të jenë pjesë edhe e tregut ndërkombëtar. Një projekt i tillë pretendohet të realizohet edhe në Komunën e Prizrenit.

Totaj gjatë vizitës në Edirne të Turqisë ka vizituar edhe shumë projekte në zhvillim në sferat e arsimit, ruajtjes së mjedisit dhe kulturës. Me ç’rast është diskutuar për realizimin e projekteve të përbashkëta në të ardhmen.

Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshmeMund të jetë një imazh i 6 persona, njerëz të ulur, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

Më Shumë

Shaqiri refuzon të flas për mediat serbe

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flas për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit. Futbollisti nga Gjilani nuk luajtur...

Kurti: Më ftuan për të bërë marrëveshje para marsit 2023, për atë shkova në Bruksel – nuk është hera e parë që kemi mospajtime...

Kryeministri Albin Kurti ka folur për raportet e tij me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, ku ka thënë se nuk është hera...

Lajmet e Fundit