1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Nisma e shpall fitoren në Malishevë

NISMA e ka shpallur fitoren në komunën e Malishevës.

Kryetari i kësaj partie, Fatmir Limaj, ka thënë se zot shtëpie në Malishevë është NISMA.

“Zot shtëpie në Malishevë është NISMA e jo e atyre që i kanë shefat kullera në Prishtinë. Malisheva është fole e UÇK-së në Kosovë”, ka thënë Limaj.

Nga kjo parti ka garuar Ekrem Kastrati.

Ndërkaq tubimi në këtë komunë ka përfunduar dhe qytetarët kanë filluar të shpërndahen.

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari për vjedhje në Planejë të Hasit

Është arrestuar i dyshuari për vjedhje në fshatin Planejë të Hasit. Ai është dërguar në mbajtje. “Është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar...

Mot i vranët sot në Kosovë

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius,...

Lajmet e Fundit