20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Nisma: Po bëhet presion nga PDK-ja në fshatin Banjë

Nisma për Kosovën, dega në Malishevë ka kërkuar që të ndërpritet siç kanë thënë presioni ndaj kryetarit të KKZ’së nga PDK’ja, e cila “ka për qëllim të shkaktoj incidente në qëndren e votimit në fshatin Banjë”.

Ky subjekt politik i ka bërë thirrje kryetarit të KKZ-së, të mos i nënshtrohet presionit të askujt, pasi mban përgjejgësi për veprimet e tij.

Kurti kërkon mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin e Kosovës në KE

Kryeministri Albin Kurti, ka kërkuar mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës (KE). Në një intervistë për “NZZ”, Kurti ka thënë...

Afrona hedh poshtë thashethemet, tregon se nuk është ndarë nga i dashuri dhe se është shumë e lumtur

Afrona Dika është një personazh shumë i njohur për publikun tonë. Ajo u bë e njohur pas martesës me këngëtarin Blero, e pastaj edhe nga...

Lajmet e Fundit