18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Një i vdekur e 98 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit si pasojë e koronavirusit, ka vdekur një person. Ndërsa, gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 98 raste të reja me koronavirus.

Personi ka vdekur në Spitalin e Gjakovës ndërsa në total, në Kosovë janë gjithsej 16 mijë e 345 raste me koronavirus.

Më Shumë

Prishtina e eliminoi Ballkanin, Llapi kalon në gjysmëfinale me penallti

Prishtina, Llapi, Vushtrria dhe Gjilani janë skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në futboll.   Prishtina ka mposhtur kampionin në fuqi, Ballkanin, me rezultat 2:0, në...

Moti sot: Temperatura deri në 18 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell, por me acar në orët e mëngjesit. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...

Lajmet e Fundit