11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Një muaj paraburgim për 21 vjeçaren nga Prizreni

Gjykata Themelore në Prizren ia ka caktuar një muaj paraburgim 21-vjeçares nga Prizreni, e cila tentoi të fus substancë të dyshuar narkotike dhe një iPhone në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

E. M.u kap mat derisa tentoi t’i japë drogë një të burgosuri që po vuante dënimin në këtë qendër.

Ajo u zbulua nga oficerët korrektues, u njoftua Policia dhe e njëjta u shoqërua në stacion policor, ku gjatë nxjerrjes së aktvendimit për ndalimin policor, ajo kishte tentuar të hidhet nga kati i tretë i stacionit.

Më Shumë

Nicolo Barella refuzon Manchester Cityn për Interin

Mesfushori i Inter-it, Nicolo Barella do të rinovojë kontratën me zikaltrit, duke refuzuar një ofertë nga Manchester City, thonë raportet nga Italia.27-vjeçari ka qenë...

Hasani për mungesën e bashkëluftëtarëve në festë:Janë njerëzit që dalin protagonist kryesor të kësaj lufte

Luftuan për liri, kontribuan në paqe, morën pjesë në shtetndërtimin e Kosovës, por në këtë përvjetor nuk festojnë në Kosovë. Për Hashim Thaçin, Kadri Veselin,...

Lajmet e Fundit