0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Nuk ka kolona në pikat kufitare

Kufi-kolonat e makinaveNgarkesat në pikat kufitare janë tejkaluar kryesisht, dhe një proces nëpër pikë kalimet kufitare me Serbinë dhe Shqipërinë që zgjaste me orë të tëra, tani nuk zgjatë më shumë se 20 minuta, ka thënë për KosovaPress shefi i Zyrës për Informim në Policinë e Kosovës, Baki Kelani.

Sipas tij, ngarkesa ka pasur kryesisht në pikën kufitare me Serbinë, në Merdare dhe Dheu i Bardhë, dhe atë me Shqipërinë në Vërmicë.

Sipas tij, vonesat kishin ndodhur për shkak të frekuentimit të madh të automjeteve, edhe pse Kelani thotë se janë angazhuar maksimalisht për të shkurtuar kohën për kalimin e pikave kufitare.

Më Shumë

97 vjet nga lindja e kompozitorit dhe muzikantit Tish Daija

Më 30 janar 1926 ka lindur kompozitori dhe muzikanti shqiptar Tish Daija. Lindi në Shkodër nga një familje artizanësh. Ende pa hyrë në shkollë bëhet...

24 vjet nga masakra e kryer nga forcat serbe në Rogovë të Hasit

Sot u bënë 24 vjet nga masakra që është kryer nga forcat serbe në fshatin Rogovë të Hasit, ku ranë në pritë luftëtarë të...

Lajmet e Fundit