13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Nuk ka kolona në pikat kufitare

Kufi-kolonat e makinaveNgarkesat në pikat kufitare janë tejkaluar kryesisht, dhe një proces nëpër pikë kalimet kufitare me Serbinë dhe Shqipërinë që zgjaste me orë të tëra, tani nuk zgjatë më shumë se 20 minuta, ka thënë për KosovaPress shefi i Zyrës për Informim në Policinë e Kosovës, Baki Kelani.

Sipas tij, ngarkesa ka pasur kryesisht në pikën kufitare me Serbinë, në Merdare dhe Dheu i Bardhë, dhe atë me Shqipërinë në Vërmicë.

Sipas tij, vonesat kishin ndodhur për shkak të frekuentimit të madh të automjeteve, edhe pse Kelani thotë se janë angazhuar maksimalisht për të shkurtuar kohën për kalimin e pikave kufitare.

Më Shumë

Moti për sot i vranët dhe me reshje shiu

Për të dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu. Era do të fryjë nga juglindja,...

“Do të shkoj në shtëpi ta marr Kallashnikovin dhe do t’ju vras të gjithëve”, si u kërcënuan pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarët e KFOR-it italian janë kërcënuar me vrasje nga dy persona në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Dy të dyshuarit lidhur me rastin tashmë janë prangosur...

Lajmet e Fundit